Spektakularan gol rešio derbi u Belorusiji VIDEO

U derbiju 16. kola beloruskog prvenstva Energetik je fantastičnim golom Umarova savladao BATE u Borisovu 1:0 (1:0).

Izvor: SS

Subota, 04.07.2020.

21:05

U pitanju su dva tima koja sada zauzimaju vrh tabele. Ovim trijumfom Energetik je došao do 29 bodova, koliko ima i Neman uz meč manje, dok je BATE prvi sa 30.

Najzanimljiviji momenti videni su u razmaku od tri minuta sredinom prvog poluvremena.

Najpre je u 21. minutu dosuđen jedanaesterac za BATE zbog igranja rukom u kaznenom prostoru Aliaksandra Svirepa.

Što je još gore bilo po goste, to je bio njegov drugi žuti karton, pa su već tada ostali sa desetoricom na terenu.

Međutim, golman Denis Sadovski je spektakularno odbranio pokušaj Stanislava Draguna.
Samo dva minuta kasnije Energetik je stigao do gola. I to kakvog!

Šakboz Umarov je iz slobodnog udarca sa preko 30 metara poslao "projektil" kojim je rešio derbi kola.

BATE do kraja meča nije uspeo da probije "bunker" rivala, iako je imao igrača više i tako se opasno "zakuvalo" u beloruskom šampionatu.