Srpski defanzivac skrivio penal, Atletiko lako sa Maljorkom

Fudbaleri Atletiko Madrida savladali su na svom terenu Maljorku sa 3:0 (2:0), na otvaranju 34. kola španske LaLige.

Izvor: MT

Petak, 03.07.2020.

23:50

EPA-EFE/JUANJO MARTIN

Izabranici Dijega Simeonea odigrali su sasvim zadovoljavajuće prvo poluvreme, u kojem su praktično "slomili" rivala.

Domaći igrači su preko Alvara Morate postigli dva gola u prvih 45 minuta, da bi Koke stavio u završnici tačku na utakmicu.

Važna je ovo pobeda za "jorgandžije", pošto je borba za Ligu šampiona i te kako zanimljiva.

Atletiko i dalje drži treću poziciju na tabeli, ali za petama su mu Sevilja, Viljareal i Hetafe.

Pre prvog gola na utakmici, po jednu priliku propustile su obe ekipe – Janik Karasko sa jedne, odnosno Idrisu Baba Mohamed sa druge strane.

Domaći do vođstva stižu u 29. minutu, kada je Alvaro Morata realizovao jedanaesterac, koji je skrivio srpski defanzivac Aleksandar Sedlar.

"Rvački zahvat" našeg internacionalnca, a potom i gol Morate pogledajte OVDE.
On je to prilikom zaradio i žuti karton.

Do pauze, Atletiko je propustio priliku preko Žoaa Feliksa u 30. minutu, ali je uspeo da stigne i do još jednog pogotka.

Strelac je u četvrtom minutu nadoknade ponovo bio Morata nakon dovanja Markos Ljorentea. Taj pogodak pogledajte OVDE.

Gosti su na startu drugog poluvremena pokušali da se vrate, a u 52. minutu je zapretio Kučo.

Njegov volej je otišao pored leve stative.

Uzvratili su domaći nekoliko minuta kasnije, kada je Viktor Vitolo lepo prošao kroz odbranu Maljorke, ali njegov udarac je zaustavio Manoro Reina.

U 72. minutu Renan Lodi je zamalo bio neprecizan. Taj problem nije imao Koke u 79. kada je sa ivice šesnaesterca postigao gol i postavio konačan rezultat, 3:0.

Poslednji pogodak na meču pogledajte OVDE.