Bajern "pokorio" Dortmund – "Salatara" je blizu! VIDEO

Fudbaleri minhenskog Bajerna savladali su na gostovanju ekipu Dortmunda sa 1:0, u velikom derbiju Bundeslige.

Izvor: MT

Utorak, 26.05.2020.

18:00

Bajern
Photo by Federico Gambarini/Pool via Getty Images

Izabranici Hans-Ditera Flika su tako došli na korak od titule, pošto na sedam kola do kraja imaju isto toliko bodova prednosti u odnosu na milionere.

Jedini pogodak na meču postigao je Džošua Kimih u 43. minutu.

On je na sjajan način, lob udarcem, uspeo da savlada preterano istrčalog Birkija i tako, ispostaviće se, donese velika tri boda svojoj ekipi.

Šteta što publike na stadionu Signal Iduna Park nije bilo.

Vodeći timovi nemačkog prvenstva priredili su sjajnu fudbalsku predstavu, a prva uzbuđenja desila su se odmah nakon početnog udarca.

Julijan Brandt je gurnuo u prazan prostor, a Nojera koji je istrčao u svom stilu, umalo nije kaznio Erling Haland – situaciju sa gol-linije raščišćava Džerom Boateng.

Domaći su na startu bili bolji rival, međutim, nisu uspeli da stvore konkretnu priliku.
Sa druge strane, Levandovski je u 11. iz teške situacije probao, da bi u 19. Gnabri propustio najbolju šansu do tada.

Ovoga puta, takođe sa gol-linije, pogodak gostiju je sprečio Lukaš Pišček.

U tim trenucima Bavarci su bili ti koji su preuzeli inicijativu i pokušavali da od iste naprave nešto.

To im je i uspelo u finišu. Prvo je u 40. minutu Leon Gorecka oprobao udarac iz velike daljine, da bi samo tri minuta kasnije Džošua Kimih bio precizniji.

Omaleni veznjak je na sjajan način lobovao istrčalog Birkija i doneo prednost svojoj ekipi.
Odmah na startu drugog poluvremena, Lusijan Favr je pokušao da unese svežinu i kvalitet sa ubacivanje Džejdona Sanča i Emrea Džana.

Međutim, to se pokazalo kao promašaj, pošto ni jedan ni drugi nisu uradili apsolutno ništa.

Dortmund je delovao dosta malodušno, u pojedinim trenucima i kao bez snage, tako da su teško mogli da urade konkretne stvari na protivničkoj polovini.

Mladi Haland je jedinu šansu pre napuštanja igre u 72. minutu propustio. Nešto kasnije, praktično poslednju izgledniju priliku nije iskoristio Dahud.

U finišu je Levandovski mogao da duplira prednost svoje ekipe, ali je lopta nakon njegovog šuta završila na stativi.

Bilo je mnogo promena u poslednjim minutima utakmice, koja je završena pobedom Bajerna od 1:0.