Najveći derbi Turske pripao je Galatasaraju.

Nedelja, 23.02.2020.

19:13

EPA-EFE/ERDEM SAHIN

Galatasaraj je u meču 23. kola turske Superlige savladao Fenerbahče na gostovanju – 1:3 (1:1).

"Opravdao je očekivanja" derbi Istanbula, s obzirom da smo kao i uvek videli uzavrelu atmosferu na tribinama i na terenu.

Sudija Meler dodelio je čak 12 žutih kartona, pet domaćim i sedam gostujućim fudbalerima, dok je na obe strane pokazao i po crveni karton.

Što se tiče fudbala, prvi je do prednosti stigao domaćin.

Markao je srušio Kruzea u kaznenom prostoru i sudija je posle upotrebe VAR tehnologije i gledanja snimka pokazao na belu tačku.

Maks Kruze pogodio je mrežu iz penala u 21. minutu i doveo Fener u vođstvo.
Izjednačenje je stiglo u 40. minutu.

Omer Bajram izveo je korner i odlično pronašao Rajana Donka, koji glavom smešta loptu u mrežu i donosi poravnanje.
Onjekuru je imao dve prilike u prvom i dve u drugom poluvremenu, ali se mreža nije tresla, sve do 80. minuta, kada je sudija dosudio još jedan penal, ovog puta za goste.

Žailson Markes Sikera napravio je penal, a ponovo je posle upotrebe VAR tehnologije i gledanja snimka Halil Umut Meler pokazao na belu tačku.

Odgovornost je preuzeo Radamel Falkao i pogodio za vođstvo.
Deniz Turuč je u 84. minutu zaradio direktan crveni karton, dok je minut kasnije Belhanda zaradio drugi žuti i isključenje.

Tačku na meč stavio je Henri Onjekuru golom u 96. minutu posle kontra napada.