U terminu od 15:00 odigrane su dve utakmice 27. kola engleske Premijer lige.

Nedelja, 23.02.2020.

16:55

Junajted lako sa Votfordom, Vulvsi na krilima Žote do pobede protiv
Photo by Clive Brunskill/Getty Images

Mančester junajted savladao je Votford na Old Trafordu rezultatom 3:0 (1:0), dok je Vulverhempton takođe rutinski ostvario pobedu na svom terenu protiv Noriča – 3:0 (2:0).

Na "Teatru snova" gledali smo dominaciju Junajteda u prvom poluvremenu.

Aron Van Bisaka promašio je prazan gol u 17. minutu i tako propustio veliku šansu da dovede "Crvene đavole" u vođstvo.

Ben Foster je u 40. minutu srušio Bruna Fernandeša u kaznenom prostoru, pa je Etkinson pokazao na belu tačku, a upravo je Portugalac pogodio sa bele tačke za prednost domaćina.
U 53. minutu poništen je gol Troja Dinija zbog igranja rukom u izgradnji akcije, a Marsijal je postigao prelep gol četiri minuta kasnije.

Sjajnom fintom izbacio je dvojicu defanzivaca i golmana i "bocnuo" loptu u mrežu za 2:0. Tačku na meč stavio je Mejson Grinvud u 75. minutu.

Pretrčao je više od pola terena u kontri, odigrao dupli pas sa Brunom Fernandešom i sjajnim udarcem pod prečku gola Bena Fostera postigao treći gol na meču. Vulverhempton je lako izašao na kraj sa poslednjeplasiranim timom u ligi.

Ponovo je blistao napadač Diogo Žota.

Prvi gol postigao je u 19. minutu na asistenciju Doertija, dok je drugi postigao u 30. minutu, na asistenciju Rafaela Saisa. Žota je u 50. minutu upisao i asistenciju, tačnije lopta se posle njegovog udarca od stative odbila na nogu Raula Himeneza, koji smešta loptu u praznu mrežu i otklanja pitanje pobednika. Premijer liga, 27. kolo:

Čelsi – Totenhem 2:1 (1:0)