Halep posle preokreta do 20. titule u karijeri

Rumunska teniserka Simona Halep osvojila je WTA turnir kategorije 500 u Dubaiju.

Subota, 22.02.2020.

18:40

Photo by Francois Nel/Getty Images

Do 20. titule u karijeri stigla je pobedom nad Elenom Ribakinom iz Kazahstana posle tri odigrana seta – 3:6, 6:3, 7:6.

Ribakina je do vođstva došla brejkom u šestom gemu, uspela je da neutrališe tri brejk lopte u devetom gemu i iskoristi četvrtu set loptu za prednost u setovima.

Halep brejkovima u četvrtom i osmom, uz ispušten servis u sedmom gemu dolazi do izjednačenja, u setu koji je trajao 45 minuta.

Gledali smo veliku borbu u odlučujućem setu. Halep je napravila brejk u 11. gemu i servirala za meč, ali je Ribakina napravila brejk i uvela odlučujući set u taj-brejk.

Razmenile su po jedan mini-brejk u sedmom i osmom poenu taj-brejka (5:5), a prva je do meč lopte stigla Halep, kada je osvojila naredni poen na svoj servis.

Odmah je napravila mini-brejk i došla do pobede i titule.