Dortmund "četvorkom" ispratio Ajntraht

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda slavili su protiv Ajtrahta iz Frankfurta sa 4:0 u prvom meču 22. kola Bundeslige.

Izvor: Z.K.

Petak, 14.02.2020.

22:49

Dortmund
Photo by Jörg Schüler/Bongarts/Getty Images

Na Signal Iduna parku "milioneri" su dominirali od početka do kraja i tako stigli do 12. pobede u ovoj sezoni i sada imaju bod manje (42) i utakmicu više od vodećeg Bajerna.

Izabranici trenera Lusijena Favra su bili veoma efikasni i raspoloženi, a najveći deo posla obavili su u drugom poluvremenu kada su postigli tri gola.

Seriju golova otvorio je bek Lukas Pišček koji je preciznim udarcem sa ivice kaznenog prostora u 33. minutu savladao golmana gostiju Kevina Trapa.

U prvih deset minuta nastavka, igrači Borusije su sve rešili kada je reč o pobedi.
Prvo je u 49. minutu Džejdon Sančo preciznim udarcem iskosa sa leve strane postigao gol za 2:0.

Pet minuta kasnije je, pojačanje iz Salcburga, Erling Haland rutinski zatresao mrežu na asistenciju Hakimija.
Konačan rezultat od 4:0 postavio je Rafael Gereiro u 74. minutu. Bio je to precizan i snažan udarac sa 18 metara i mreža Kevina Trapa zastresla se po četvrti put.

U timu Ajntrahta Filip Kostić odigrao je svih 90 minuta, dok je Mijat Gaćinović odigrao prvo poluvreme, umesto njega je od 46. minuta na terenu bio Bas Dost.