Gober "jači" od Dončića, Bobiju "mrvice" – preokret nezaustavljive Jute VIDEO

Košarkaši Jute Džez dobili su u derbiju Zapada Dalas Meverikse 112:107 posle preokreta.

Nedelja, 26.01.2020.

05:35

Gober

Teksašani su sjajno krenuli u Solt Lejk Sitiju, imali su +12 u prvoj četvrtini, Juta je uspela da izjednači početkom drugog poluvremena, ali se Mevsi vraćaju na +10 krajem trećeg perioda.

Međutim, domaćin strpljivom igrom stiže do novog poravnanja sredinom četvrtog kvartala (93:93), a potom u neizvesnoj završnici serijom 6:0 u poslednjem minutu stiže do pobede.

Jutu je do 14. trijumfa u poslednjih 15 utakmica predvodio trio Mičel-Bogdanović-Gober.

Donovan Mičel je bio najefikasniji sa 25 poena uz 8 skokova i 5 asistencija, dok ga je sjajno pratio Bojan Bogdanović sa 23.

Ipak, najbolji pojedinac domaćeg tima bio je Rudi Gober koji je dominirao u reketu sa 22 poena bez promašaja iz igre (8/8) uz 17 skokova i čak 5 blokada. S druge strane, Luka Dončić je predvodio Mevse sa 25 poena (11/25 iz igre), ali se ispromašivao sa distance (2/10 trojke).

Najbolje ga je pratio Set Kari sa 19 poena, Kristaps Porzingis je ubacio 15, dok su po 11 dodali Tim Hardavej i Delon Rajt.

Srpski reprezentativac Boban Marjanović je dobio šest minuta na parketu i za to vreme je zabeležio po 2 poena (1/2) i skoka uz jednu asistenciju.