"Na sedmom nebu" – Atalanta ponizila Torino

Fudbaleri Atalante su rezultatom 7:0 pobedili ekipu Torina na gostujućem terenu u utakmici 21. kola italijanske Serije A.

Izvor: SN

Subota, 25.01.2020.

22:45

Photo by Marco Luzzani/Getty Images

Atalanta nastavlja svoju trku za plasman među četiri najbolje ekipe italijanskog šampionata.

Oni su uspeli u 21. kolu da dođu do još jedne ubedljive pobede, a ovoga puta je to bilo nad devetoplasiranim Torinom i to na njihovom terenu.

U 17. minutu utakmice je Josip Iličić postigao prvi pogodak i to na asistenciju Palomina. Prednost Atalante je udvostručio Gosens nekih 12 minuta kasnije, a "ekser je zakucao" Duvan Zapata.

On je u 45. minutu utakmice, u sam smiraj prvog poluvremena, sa bele tačke bio precizan i postavio rezultat 3:0.

Već tada je bilo sasvim jasno da će gosti biti pobednici ovog susreta, a onda su Iličić i Mjuriel rešili da u potpunosti ponize Torino.

Prvo je Iličić u dva minuta postigao dva gola i doneo ogromnih 5:0, da bi Armando Ico, čovek koji je skrivio jedanaesterac zaradio i drugi žuti karton i ostavio Torino sa desetoricom.

Potom je Luis Mjuriel u 86. minutu iz penala, pa potom i u 88. postavio konačan rezultat, Atalanta 7 – Torino 0.

Da stvar bude još gora, postarao se Saša Lukić koji je u 89. minutu zbog prekršaja zaradio direktan crveni karton.