Hetafe lako s Valjadolidom, Maljorka s igračem manje "iščupala" remi

Fudbaleri Hetafea su rezultatom 2:0 pobedili Valjadolid, dok je Maljorka igrala 2:2 na gostovanju Selti u 17. kolu španske LaLige.

Izvor: SN

Nedelja, 15.12.2019.

16:15

Hetafe lako s Valjadolidom, Maljorka s igračem manje
Photo by Eric Alonso/Getty Images

Nedeljni program španskog fudbala počeo je u 12 časova po našem vremenu i sastali su se Hetafe i Valjadolid.

Hetafe igra još jednu dobru sezonu u kojoj su ostvarili 8 trijumfa i 6 remija u jesenjem delu šampionata, što je bilo dovoljno za 30 bodova i 4. mesto na tabeli.

Hetafe je tako golovima Kukua u 36. minutu i Anhela u 82. uspela da dođe do pobede protiv nejakog Valjadolida, koji se nalazi na 15. poziciji u fudbalskom šampoinatu Španije.

Drugi susret nedeljnog programa odigran je između Selte i Maljorke.

Selta je vodila u Vigu od 20. minuta golom Rafinje, a u 33. je iz penala izjednačio Salva Sevilja. Jago Aspas je u 49. minutu iz penala doneo novu prednost Selti.

Maljorka je u 78. ostala sa igračem manje, zbog isključenja Antonija Railja, ali je pet minuta kasnije preko Anta Budimira ipak izjednačila i osvojila bod na gostovanju. Selta je propustila priliku da izađe iz zone ispadanja španskog prvenstva. Zauzima 18. mesto sa 14 bodova, jednim manje od Maljorke.