Barsa se "okliznula" pred El Klasiko

Fudbaleri Sosijedada i Barselone remizirali su rezultatom 2:2, u meču 17. kola španske La Lige.

Izvor: MT

Subota, 14.12.2019.

18:00

Barsa se
Photo by Juan Manuel Serrano Arce/Getty Images

Katalonci, iako su vodili na ovoj utakmici, nisu uspeli da zabeleže osmi uzastopni trijumf u svim takmičenjima.

Baskijci, koji drže 4. mesto na tabeli, pokazali su se kao ozbiljan rival Kataloncima, protiv kojih su čekali na pozitivan rezultat više od tri godine.

Sosijedad je odlično počeo ovu utakmicu i već u 15. minutu poveo preko neumoljivog Ojarzabala, nakon penala koji je skrivio Buskets.

Nešto kasnije, umesto da dupliraju vođstvo, stiže kazna. U 38. minutu Antoan Grizman je sjajno istrčao kontru koju je završio lobovanjem golmana Remira.

Blaugrana je na startu drugog poluvremena stigla do potpunog preokreta. Lionel Mesi je istrčao sam pred gol domaćih, a onda nesebično prosledio loptu Suaresu, kome nije bilo teško da postigne gol.

Izjednačenje je u 62. minutu doneo Isak, nakon nesigurne intervencije Ter Štegena. Pokušavali su gosti u završnici meča da stignu do tri boda, a u nadoknadi vremena ponovo su se žalili na arbitra Rohasa.

On je situaciju u šesnaestercu Baskijaca, kada je oboren Žerar Pike, okarakterisao kao "čistu", pa je utakmica završena rezultatom – 2:2.

Kiks Katalonaca pokušaće da iskoristi Real, koji gostuje Valensiji u nedelju.

El Klasiko je na programu 18. decembra na Kamp Nou.