Bornmut šokirao Čelsi, kiks Lestera po meri Liverpula

Fudbaleri Čelsija izgubili su pred domaćom publikom od Bornmuta sa 1:0 u 17. kolu Premijer lige.

Izvor: PT

Subota, 14.12.2019.

17:56

Photo by Clive Rose/Getty Images

Ekipa Frenka Lamparda nalazi se u slaboj formi, igraju veoma loše i ovaj poraz samo je još jedna potvrda krize na "Stamford bridžu".

Heroj "trešnjica" bio je Dan Gosling koji se u 84. minutu odlično reagovao u kaznenom prostoru Čelsija i savladao Kepu.

Domaća ekipa do kraja meča nije uspela da se oporavi i pretrpela je šesti poraz, a četvrti u poslednjih pet mečeva. Bornmut je prekinuo niz od čak pet poraza zaredom.

Fudbaleri Lestera odigrali se nerešeno protiv Noriča (1:1) i sada zaostaju deset bodova za prvoplasiranim Liverpulom.

Gosti su prvi došli do vođstva preko Pukija (26. minut), međutim radost im nije dugo trajala, s obzirom da je Krul ubrzo (38. minut) postigao autogol. Na poluvreme se otišlo sa 1:1 i do kraja utakmice nije bilo golova.

Lester je imao veliki broj prilika u drugom poluvremenu, ali lopta nije htela ponovo u gol. Time su prekinuli niz od osam pobeda zaredom.