Fudbaleri Majnca su sa igračem manje deklasirali Hofenhajm dok je Augzburg zabeležio ubedljiv trijumf nad Hertom.

Nedelja, 24.11.2019.

20:28

Majnc sa igračem manje deklasirao Hofenhajm, Grujić
Photo by Lars Baron/Bongarts/Getty Images

Majnc je ostao sa desetoricom fudbalera u nadoknadi prvog poluvremena, ali je uspeo da zabeleži trijumf od čak 5:1.

Gostujući tim je poveo u 33. minutu oreko Levina Oztunalija, iako je Hofenhajm prethodno imao velike šanse koje nisu iskoristili Jirgen Lokadija i Sebastijan Rudi.

Uoči kraja prvog dela meča Majnc je ostao sa desetoricom fudbalera, pošto je Bote Baku dobio direktan crveni karton zbog veoma oštrog starta na Rudiju, koji je srećom prošao bez teže povrede.

Domaći su u 50. minutu ponovo preko Lokadije mogli da dođu do izjednačenja, ali je samo dva minuta kasnije Pavel Kaderabek poslao loptu u mrežu svog gola i duplirao vođstvo Majnca.

U 62. minutu je već bilo 3:0 posle gola Pjera Kunde Malonga, nadu Majncu je dao Andrej Kramarić golom u 83. minutu, ali su u nadoknadi vremena pobedu gostiju potvrdili Žan-Pol Etijus i ponovo Malong.
(Photo by Alexandra Beier/Bongarts/Getty Images)
Goleada je viđena i duelu Augzburga i Herte, koji je domaći tim rešio u svoju korist sa čak 4:0.

Izabranici trenera Martina Šmita su poveli u 17. minutu preko Filipa Maksa, a već u 26. minutu je Serhio Kordova duplirao prednost.

Dva minuta ranije se u beležnici sudije Saše Stegemana našao potencijalni reprezentativac Srbije Marko Grujić.

Do poluvremena se još jednom zatresla mreža Herte i to posle udarca Andrea Hana, ali je VAR tehnologija signalizirala da taj pogodak nije postignut na regularan način.

Fudbaler domaćeg tima se ipak upisao u listu strelaca u 52. minutu, a konačan rezultat je postavio Florijan Niderlehner u 79. minutu. Bundesliga, 12. kolo