Vels slavi Ramzija, uzaludna pobeda Slovačke i rapsodije Belgije, Holandije...

Fudbaleri Velsa plasirali su se na Evropsko prvenstvo 2020, pošto su u poslednjem kolu pobedili direktnog konkurenta reprezentaciju Mađarske.

Izvor: PT

Utorak, 19.11.2019.

22:45

Photo by Harry Trump/Getty Images)

Velšani su slavili rezultatom 2:0, a dvostruki strelac bio je fudbaler Juventus Aron Ramzi.

Oni su sa ova tri boda preskočili Mađare i iza sebe ostavili Slovake, kojima ni trijumf nad Azerbejdžanom nije doneo plasman na šampionat Starog kontinenta.

Pre poslednjeg kola Mađarska je imala 13 bodova, Vels 11, a Slovačka 10. Sve tri selekcije bile su u igri za Evropsko prvenstvo, a na kraju poslednja karta pripada Velšanima.

Ramzi je mrežu Mađara tresao u 15. i 47. minutu, što je bilo dovoljno za tri boda.

U drugom meču grupe Slovačka je došla do tri boda golovima Boženika i Hamšika, međutim ostali su uskraćeni za plasman na EP 2020.

Grupa I:

Fudbaleri Belgije ostvarili su i desetu pobedu u isto toliko utakmica. Ovoga puta stradao je Kipar rezultatom 6:1.

Dvostruki strelci za domaći tim bili su Benteke i De Brejne, jedan je postigao Karasko, dok je Kristoforou u 51. minutu bio strelac autogola. Jedini pogodak za goste postigao je Ionau u 14. minutu.

Ubedljivu pobedu u grupi I ostvarila je i Rusija. "Zbornaja komanda" je na gostovanju protiv San Marina slavila 5:0 golovima Kuzjajeva, Petrova, Mirančuija, Ionova i Komličenka.

U poslednjem meču Škotska je savladala Kazahstan sa 3:1 i na kraju je zauzela treće mesto, iza Belgije i Rusije.

Grupa G:

Stvari u grupi G bile su rešene i pre poslednjeg kola.

Poljska je zabeležila novu pobedu. Slovenija je pružila jak otpor, ali su Poljaci golovom Goralskog u 81. minutu došli do tri boda – 3:2.

Četvrtu pobedu u kvalifikacijama ostvarila je Severna Makedonija. Oni su minimalnim rezultatom pobedili Izrael, a strelac jedinog gola bio je Nikolov u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena.

Do minimalne pobede došla je i reprezentacija Letonije koja je golom Osa srušila Austriju – reprezentaciju koja je već obezbedila plasman na EP.

Grupa C:

I u grupi C stvari su bile gotovo mnogo pre ovog kola, a Holandija i Nemačka su samo potvrdile dominaciju.

"Panceri" su rezultatom 6:1 ponizili Severnu Irsku, dok je "oranje" petardiralo Estoniju.

U oba meča videli smo po het-trik. Gnabri je postigao tri gola za Nemce, dok je Vanjaldum bio strelac tri pogotka za Holanđane.