Engleska posramila Crnu Goru, Češka ostavila tzv. Kosovo bez EP!

Fudbaleri Engleske demolirali su Crnu Goru i palsirali se na Evropsko prvenstvo, dok je isti uspeh ostvarila Češka koja je pobedila tzv. Kosovo.

Izvor: LN

Četvrtak, 14.11.2019.

22:37

Photo by Laurence Griffiths/Getty Images

Engleska je razbila Crnogorce na domaćem terenu rezultatom 7:0 a meč je bio gotov u 37. minutu kada je već bilo 5:0.

"Gordi albion" je potpuno razmontirao selekciju Crne Gore i maksimalno dobro koristio prilike.

Levi bek Lestera Ben Čilvel se istakao sa tri asistencije u prva tri gola svog tima, redom dodajući lopte Čembrlejnu i dvaput Kejnu.

Za četvrti gol pobrinuo se Markus Rašford, a do kraja poluvremena het-trik je kompletirao Kejn.

Engleska je nastavila da napada i u drugih 45 minuta, a Crna Gora je potpuno potonula.

Ipak, domaćin nije bio brutalan kao u prvom poluvremenu, te je postigao "samo" dva gola. Za jedan je bio odgovoran Šofranac, dok je na konačnih 7:0 postavio napadač Čelsija, rezervista Tami Ejbraham.
Photo by Thomas Eisenhuth/Getty Images
Fudbaleri Češke savladali su reprezentaciju tzv. Kosova rezultatom 2:1 i plasirali se na Evropsko prvenstvo.

Češka je uspela da dođe do trijumfa posle preokreta i da ostavi tzv. Kosovo bez plasmana na EURO, jedno kolo pre kraja kvalifikacija.

Domaćin meča u Plzenju dominirao je u prvom poluvremenu i propustio čak četiri dobre šanse, a tzv. Kosovo je to kaznilo u 50. minutu i povelo preko Nuhiua.

Česi su nastavili sa ofanzivom, stvarali prilike i do izjednačenja došli u 71. minutu preko Aleksa Krala.

Tzv. Kosovo nije uspevalo da se otrgne pritiska i gol je sve vreme "visio u vazduhu".

Pogodak odluke kojem je Češka ostvarila plasman na EP desio se u 80. minutu, kada je na konačnih 2:1 postavio Ondrej Čelustka.

Reprezentacija tzv. Kosova je ostala bez Evropskog prvenstva barem za sada, jer će imati još jednu priliku da se plasira na isto – putem završnog turnira Lige nacija.
Fudbaleri Francuske pobedili su Moldaviju rezultatom 2:1 overili plasman na Evropsko prvenstvo.

Oni su se kvalifikovali na EURO 2020. iz Grupe H uz Tursku, koja je to učinila remijem sa Islandom.

Francuzi su doživeli šok u 9. minutu kada je goste u prednost doveo Rata, ali se na poluvreme otišlo sa 1:1 golom Varana.

Francuska dugo nije uspevala da probije bedem Moldavaca, pa je to učiniča iz jedanaesterca u 79. minutu preko Olivijea Žirua.

Albanija i Andora remizirali su rezultatom 2:2 u meču bez rezultatskog značaja Grupe H.

Albanija je povela u 6. minutu preko Balaja, ali je sa dva gola Martinesa gost poveo.

Za konačnih 2:2 pobrinuo se Manaj u 55. minutu utakmice.