Đoković furiozno startovao u Londonu!

Srpski teniser Novak Đoković je ostvario pobedu na startu Završnog mastersa u Londonu.

Izvor: SV LN

Nedelja, 10.11.2019.

14:45

Photo by Julian Finney/Getty Images

Drugorangirani igrač na ATP listi je za nešto više od sat vremena sa 6:2, 6:1 savladao Matea Beretinija.

Đoković je od starta meča najavio da je potpuno spreman da posao završi u najkraćem roku, pa je prvi gem osvojio bez izgubljenog poena.

Već u svom prvom servis-gemu Italijan se suočio sa problemima, ali je sprečio protivnika da stigne do brejk-šanse.

Doskorašnji prvi teniser sveta je u šestom gemu uspeo da slomi otpor protivnika i povede sa 4:2, a do kraja nije Beretiniju dozvolio šansu da se vrati u set i realizovao je prvu šansu da povede sa 1-0.

Đoković je u sledeći set preneo energiju iz prvog, pa je ukupno povezao osam osvojenih gemova.

Ipak, Beretini je pokazao "znakove života" u petom gemu, kada je ostvario brejk, ali ga u sledećem nije potvrdio, pa je Novak dobio priliku da u sedmom gemu drugog seta zatvori meč.

To je i uspeo, iako je protivnik osvojio prvi poen u gemu, usledila su četiri vezana koja su srpskom igraču donela prvi trijumf na Završnom mastersu u Londonu.

Uživo prenos meča ste mogli da pratite uz naš LIVE BLOG.