Dortmund nokautiran: Kad ima Levandovskog, Bajern može i bez trenera!

Sav bes zbog poraza od Ajtrahta (5:1), posle smene trenera Kovača Bajern je iskalio na Borusiji iz Dortmunda.

Izvor: Z.K.

Subota, 09.11.2019.

20:45

Photo by Sebastian Widmann/Bongarts/Getty Images

U 103. "klasikeru" u Bundesligi šampion Nemačke je pobedio sa ubedljivih 4:0 i tako smanjio zaostatak nad vodećim Menhengladbahom na svega bod.

Bio je to sjajan meč Bavaraca pred krcatim tribinama "Alijanc arene", a u odsustvu smenjenog Kovača, Bajern je sa klupe vodio njegov pomoćnik Hans Diter Flik.

Međutim, igrači su na terenu pokazali da mogu i bez prvog trenera, naročito kada u svojim redovima imaju vrhunskog golgetera kakav je Robert Levandovski.

Šta reći, sjajni Poljak je imao još jedno magično popodne, nastavio je sa obaranjem rekorda u Bundesligi.

Levandovski je u 17. minutu postigao prvi od dva gola na utakmici, glavom je posle centaršuta sa desne srane sproveo loptu u mrežu Borusije. Tako se upisao u istoriju Bundeslige kao prvi igrač koji je uspeo da postigne makar po gol na prvih 11 mečeva.

I ne samo to, sa nova dva pogotka, Levandovski je stigao do ukupno 16 golova u šampionatu Nemačke čime je potvrdio da je u vrhunskoj formi. Borusije iz Dortmunda nije uspela u nastavku da odigra kako je želela, naprotiv, sve je išlo kako su želeli igrači i navijači Bajerna, a kada je Serž Gnabri posle odlične akcije u 47. minutu postigao i drugi gol za Bajern, sve je bilo jasno.

U 76. minutu, Levandovski se još jednom odlično snašao pred golom gostiju postigavši pogodak za 3:0 da bi Mats Humels nespretno reagovao u 80. minutu skrenuvši loptu u sopstvenu mrežu.

Borusija je posle ovog poraza na petom, a Bajern na trećem mestu.

U narednom kolu, "milioneri" 22. novembra dočekuju Paderborn, dok Bajern dan kasnije gostuje Fortuni u Dizeldorfu.