Alaves siguran protiv Valjadolida

Fudbaleri Alavesa pobedili su na svom terenu Valjadolid sa 3:0, u utakmici 13. kola španske Primere.

Izvor: SN

Subota, 09.11.2019.

16:31

Photo by Juan Manuel Serrano Arce/Getty Images

Alaves je upisao četvrtu pobedu od početka šampionata i trenutno je 15. na tabeli sa 15 bodova, dok je Valjadolid 13. sa dva boda više.

Domaćin je do prednosti došao posle već 26 minuta preko Hoselua, da bi samo 6 minuta kasnije na 2:0 povisio Tomas Pina i sa tim rezultatom se otišlo u svlačionice na poluvremenu.

Prvih pola sata drugog poluvremena je bilo prilično mirno, da bi Alaves dobio penal u 75. minutu koji je uspešno realizovao Lukas Peres i plavo-beli su upisali nova tri boda i nalaze se dve pozicije iza Valjadolida.

Fudbaleri Alavesa u narednom kolu Primere gostuju Eibaru, a Valjadolid dočekuje Sevilju.