NFL: Četiri preokreta u Ouklendu, Rejdersi kaznili Riversove greške

Ekipa Ouklend Rejdersa savladala je Los Anđeles Čardžerse 26:24 na premijeri desetog vikenda NFL sezone.

Izvor: A. Kovaèeviæ

Petak, 08.11.2019.

09:51

Photo by Thearon W. Henderson/Getty Images

Meč u Ouklendu obeležili su preokreti, Rejdersi su poveli 10:0 u prvoj četvrtini nakon što je Erik Heris vratio za tačdaun od 56 jardi presečen pas.

Međutim, Čardžersi uzvraćaju već u drugoj sa dva tačdauna preko Filipa Riversa do Hantera Henrija i trčanjem Melvina Gordona.

Domaćin opet preokreće akcijom Dereka Kara i Aleka Ingolda nakon čega Danijel Karlson postiže fild-gol za 20:14.

Krajem terćeg perioda Majkl Bedgli smanjuje fild-golom, da bi četiri minuta pre kraja Rivers pronašao Ostina Eklera za 24:20. Ipak, minut pre kraja Džoš Džejkobs trčanjem od 18 jardi postiže novi TD za Rejderse za četvrti, konačni preokret i petu pobedu Ouklenda.

Kar je meč završio sa 218 jardi i pomenutim TD, Džejkobs je osim pobedonosnog TD istrčao i 71 jard.

S druge strane, Rivers je dva tačdauna poništio sa tri presečena pasa, dok je Gordon uz TD osvojio 108 jardi trčanjem.