Ferstapen najbrži na trećem treningu u SAD

Vozač Red Bula Maks Ferstapen bio je najbrži na trećem treningu uoči trke Formule 1 za Veliku nagradu SAD, u Ostinu u Teksasu.

Izvor: MT

Subota, 02.11.2019.

21:25

Photo by Mark Thompson/Getty Images

Ferstapen je zabeležio rezultat od 1:33,305 minuta i bio je brži za 0,218 sekundi od Sebastijana Fetela iz Ferarija.

Treći je bio Lando Noris iz Meklarena sa 0,513 sekundi zaostatka, a četvrto i peto mesto zauzeli su vozači Mercedesa, Valteri Botas sa zaostatkom od 0,599 sekundi, a Luis Hamilton sa 0,618 sekundi.

Vozač Ferarija Šarl Lekler propustio je trening pošto mu je otkazao motor u prvom krugu.

Hamilton i Botas se bore za šampionsku titulu, a Britanac će je osvojiti ako u nedelju ne osvoji 22 boda manje od Botasa.

Hamilton će u slučaju pobede Botasa osvojiti šestu šampionsku titulu i ako osvoji osmo mesto.

Kvalifikacije su na programu večeras od 22 časa, a trka za Veliku nagradu SAD vozi se u nedelju od 20.10.