Roma dobila Napoli, Kolarov promašio penal pa nije šutirao drugi

Fudbaleri Rome pobedili su na svom terenu Napoli sa 2:1 u derbi utakmici 11. kola italijanske Serije A.

Subota, 02.11.2019.

17:19

Photo by Paolo Bruno/Getty Images

Roma je povela pogotkom Nikole Zaniola u 19. minutu, da bi kapiten reprezentacije Srbije Aleksandar Kolarov sedam minuta kasnije imao idealnu priliku da duplira prednost "vučice".

Kolarov ipak nije bio precizan sa bele "tačke", pošto mu je Aleks Mere odbranio šut u donji desni ugao.

Dva gola prednosti Roma je ipak stekla u 55. minutu i to iz drugog dosudjenog penala. Ovaj put odgvornost je preuzeo Žordan Veretu i pogodio za 2:0.
Napoli je u 72. minutu uspeo da ublaži poraz preko Arkadijuša Milika.

Roma je meč završila sa desetoricom igrača, pošto je crveni karton u 96. minutu dobio Mert Četin.

Roma je trenutno treća sa 22 boda, dok je Napoli sedmi sa 18.