Dinamo ispustio pobedu protiv Šahtjora, minimalac Atletika

Fudbaleri Šahtjora i zagrebačkog Dinama remizirali su 2:2, u meču 3. kola grupe C Lige šampiona.

Izvor: MT

Utorak, 22.10.2019.

18:30

EPA-EFE/SERGEY DOLZHENKO

Publika na stadionu u Harkovu imala priliku da vidi zanimljiv meč, a na kraju ekipe su "podelile plen".

Domaći su prvi došli do vođstva, iz praktično jedine šanse u prvom poluvremenu, a precizan u 16. minutu bio je Konopljanka.

Gosti se nisu predavali i već u 25. minutu centaršut Mislava Oršića u gol je pretvorio Dani Olmo.

Asistent kod prvog gola gostiju, bio je strelac pogotka koji im je doneo vođstvo. Oršić je doneo preokret svojoj ekipi iskoristivši najstrožu kaznu u 60. minutu.

Usledili su napadi Šahtjora, koji su urodili plodom u 75. minutu, kada je rupu u odbrani Zagrepčana pronašao Dodo, zaobišao Livakovića i doneo izjednačenje i to je ispostaviće se bio konačan rezultat – 2:2.

U terminu od 18.55 svoj meč na Vanda Metropolitanu igrali su Atletiko i Bajer Leverkuzen, a kao pobednici izašli su Madriđani (1:0).

"Farmaceuti" su u većem delu utakmice bili bolji rival, međutim, Čolo Simeone je u 70. minutu napravio ključni potez - u igru je uveo Alvara Moratu, kome nije dugo trebalo da pronađe put do mreže gostiju.

Renan Lodi je u 78. minutu odlično centrirao, a španski napadač sjajnim udarcem glavom matirao golmana Hradeckog.

Mogao je Leverkuzen u nadoknadi vremena da dođe do boda preko Folanda, ali odbrana domaćih bila je pribrana.