Remi Atletika i Valensije, Feliks se povredio

Fudbaleri Atletiko Madrida i Valensije igrali su nerešeno 1:1, u devetom kolu Primere.

Izvor: Z.K.

Subota, 19.10.2019.

18:49

Photo by Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images

Na stadionu "Vando Metropolitano", Atletiko je pokušao da popravi efikasnost, pošto na četiri u poslednjih pet ligaških mečeva nisje zatresao mrežu.

Tim Dijega Simeonea stigao je do prednosti i to u prvom poluvremenu, a strelac je u 36. minutu bio Dijego Kosta i to iz jedanaesterca.

Problem je što posle toga igrači domaćeg tima nisu uspeli da postignu gol, pa je Valensija u 82. minutu posle sjajno izvedenog slobodnog udarca od strane Danija Pareha stigla do izjadnačenja i boda.

Ono što će takođe biti problem za Atletiko je i povreda napadača Žoaoa Feliksa posle duela sa Parehom u 80. minutu. Letošnje pojačanje Madriđana iz Benfike nije izdržao bolove, morao je da izađe iz igre, pa je domaćin do kraja susreta igrao sa desetoricom jer je Simeone prethodno izvršio sve tri izmene.

Posle ovog susreta Atletiko je četvrti na tabeli španskog prvenstva sa 16 bodova, dok Valensija ima tri manje i zauzima šesto mesto.