Košarkaši podgoričke Budućnosti doživeli su drugi poraz u Evrokupu ove sezone.

Sreda, 09.10.2019.

21:50

Trento odoleo

Posle poraza u Španiji, crnogorski tim je izgubio i od italijanskog Trenta 77:68 u svojoj "Morači".

Italijani su kontrolisali ritam meča od prvog napada, imali +9 na poluvremenu (43:34), ali se podgoričani vraćaju u egal serijom 16:5 (52:52).

Međutim, Trento pojačava ritam u poslednjem kvartalu i serijom 8:0 prelama meč.

Trento je predvodio Džejms Blekmon sa 19 poena, dok su po 15 postigli Džordž King i Rašard Keli koji je imao i 9 skokova. Dvocifren učinak imao je i Džastin Noks sa 11 poena, dok je 6 ubacio reprezentativac Alesandro Đentile, uz 5 izgubljenih lopti.

Najefikasniji u ekipi Budućnosti bio je Džastin Kobs sa 19 poena, 8 asistencija i 5 skokova.

Danilo Nikolić je ubacio 13, Skot Bamford je dodao 11, dok je Hasan Martin postigao 10 uz 6 skokova.

U drugom meču grupe Unikaha je u "tesnom" meču u Poljskoj savladala domaći Gdanjska 66:59.

Poprilično "lud" meč su odigrala ova dva tima, jer smo u prvoj četvrtini videli samo 18 poena, a već u drugoj 40.

Unikaha je boljom odbranom "slomila" otpor Poljaka u drugih 20 minuta za drugu pobedu u Grupi D.

Gdanjsk je skoro sam pobedio Dion Tompson sa 21 poenom, dok je naš Aleksa Avramović postigao 4.

U ekipi Granjska najefikasniji je bio Filip Grin sa 18, dok je 11 dodao Devonte Apson.