Jović bez minuta, Benzema spasao Real

Fudbaleri Real Madrida pobedili su Sevilju na gostovanju rezultatom 1:0 u petom kolu španske LaLige.

Izvor: LN

Nedelja, 22.09.2019.

18:21

Photo by Aitor Alcalde/Getty Images

Srpski napadač Luka Jović nije dobio šansu da zaigra na ovoj utakmici od trenera Zinedina Zidana.

Sevilja se dobro držala u prvom poluvremenu i bila jednak rival Madriđanima, a na pauzu se otišlo bez golova.

U drugom poluvremenu domaćin je češće napadao i šutirao ka golu rivala, ali nije uspevao da ugrozi gol Kurtoe.

U 64. minutu usledila je kazna "kraljeva", pošto je Benzema iskoristio asistenciju Karvahala i pogodio 0:1.

U 88. minutu krenulo je veliko slavlje na stadionu "Ramon Sančes", pošto je domaćin uspeo da izjednači. Ipak, sudija je odlučio da konsultuje VAR, a on je pokazao da je prilikom gola postojao ofsajd.

Real je izdržao sve napade domaćina i na kraju slavio pobedu, treću ove sezone, kojom se izjednačio sa Bilbaom na prvom mestu tabele.

Bilbao je do takvog učinka došao posle pobede nad Alavesom od 2:0 na domaćem terenu.

Taj tim je postigao po jedan gol u oba poluvremena - preko Garsije iz penala u 38. minutu i preko Muniaina u 72. minut.

Valensija i Leganes odigrali su nerešeno 1:1.

Valensija je povela u 21. minutu golom Danijela Pareha u 21. minutu iz penala, a izjednačio je Oskar u 35. minutu.

Leganes je osvojio prvi bod u ovogodišnjem šampionatu i poslednji je na tabeli.

Valensija ima pet bodova i 13. je na tabeli.

Fudbaleri Real Sosijedada pobedili su kao gosti Espanjol sa 3:1 i popeli se na treće mesto na tabeli.