LE: Rumuni šokirali Lacio, Arsenal rutinski sa Ajntrahtom

Fudbaleri Arsenala uspeli su da "slome" Ajntraht iz Frankfurta, dok je Lacio doživeo šok od rumunskog Kluža.

Izvor: LN

Četvrtak, 19.09.2019.

20:48

Photo by Christian Kaspar-Bartke/Bongarts/Getty Images

Arsenal je odneo pobedu iz Frankfurta rezultatom 3:0, dok je Kluž nadigrao Lacio sa 3:0 u dva najzanimljivija meča prvog termina prvog kola Lige Evrope.

"Tobdžije" su protiv Ajntrahta izašle u kombinovanom, podmlađenom sastavu, ali su uprkos tome bile ubedljive. Za Ajntraht meč je počeo Filip Kostić, koji nije zabeležio značajniji utisak, sa klupe nije ušao Dejan Joveljić, dok je povređen bio Mijat Gaćinović.

Arsenal je poveo sa 1:0 golom Viloka u prvom poluvremenu, ali se Ajntraht nije predavao. Napadali su domaćini, napadali su i gosti, ali je sve bilo odlučeno u finišu.

Mladi Saka je pogodio za 2:0 u 85. minutu, da bi na 3:0 povisio Obamejang u 88. na asistenciju Sake.

Lacio je pao u Klužu jer je istoimeni klub bio bolji, iako statistika to možda ne bi rekla. Rimljani su imali veći posed lopte i više šuteva, ali nisu uspeli da osvoje ni bod.

Srpski reprezentativac Sergej Milinković-Savić proveo je svih 90 minuta na terenu i dobio žuti karton, bez ofanzivno značajnijeg učinka.

Lacio je poveo u 25. minutu preko Bastosa, ali je na poluvremenu bilo nerešeno. Leiva je skrivio penal, a Deac je bio precizan za 1:1.

Pobedonosni gol bio je delo Omranija u 75. minutu, za veliko slavlje navijača na stadionu u Klužu i razočaranje gostiju koji su do izjednačenja mogli u sudijskoj nadoknadi, da je Kataldi bio precizniji.

Zanimljiv meč odigran je i u Nikoziji, gde je Didelanž iz Luksemburga šokirao APOEL i pobedio rezultatom 4:3.

Didelanž je poveo sa 2:0, ali je APOEL za samo četiri minuta postigao tri gola i poveo sa 3:2. Jedan od strelaca bio je srpski napadač Andrija Pavlović.

Ipak, usledio je pravi šok za Kiprane, koji su primili dva gola u završnici i pretrpeli poraz.

Kopenhagen je "minimalcem" savladao Lugano, Bazel je deklasirao Krasnodar rezultatom 5:0, dok je Seltik remizirao na gostovanju Renu 1:1.