LŠ: Inter u nadoknadi vremena izbegao poraz od Slavije!

Fudbaleri Intera su uspeli da izbegnu šokantan poraz na startu nove sezone Lige šampiona.

Izvor: SV

Utorak, 17.09.2019.

20:50

Tanjug/AP Photo/Antonio Calanni

Izabranici trenera Antonija Kontea su odigrali nerešeno (1:1) sa praškom Slavijom.

Sve do trećeg minuta sudijske nadoknade vremena su gosti vodili na stadionu Đuzepe Meaca, ali je italijanska ekipa ipak uspela da izjednači i osvoji bod.

Jesu fudbaleri Intera imali terensku inicijativu tokom cele utakmice, ali to nisu uspeli da materijalizuju.

U prvom poluvremenu su uputili šest šuteva u ka golu protivnika, međutim samo jedan je išao u okvir gola, dok je na drugoj strani fudbaleri Slavije dva puta naterali Samira Handanovića da reaguje.

Oba gola su viđena u drugom poluvremenu, najpre je Peter Olajnika uspeo da u 63. minutu zatrese mrežu Intera, pošto je naleteo na odbitak.

Dve dobre šanse su imali gostujući fudbaleri, ali su bez sva tri boda ostali u finišu utakmice.

Tomaš Souček je u 91. minutu napravio prekršaj na ivici šesnaesterca, Stefano Sensi je pogodio prečku, a na odbitak je naleteo Nikolo Barela i "žabicom" uspeo da prosledi loptu u mrežu praškog tima.

Nestvarnu priliku za gol je u sedmom minutu nadoknade imao Romelu Lukaku, ali je čuvar mreže Ondrej Kolar fantastično reagovao.

U drugoj utakmici Grupe F Lige šampiona od 21.00 se u Dortmundu sastaju Borusija i Barselona.