Srbija uništila vicešampiona Evrope na otvaranju prvenstva!

Odbojkaši Srbije ostvarili su pobedu u prvom meču Evropskog prvenstva sa 3-0 u setovima protiv Nemačke.

Izvor: Z.K.

Petak, 13.09.2019.

14:16

EPA-EFE/STEPHANIE LECOCQ

"Orlovi" su pobedom počeli Grupu B Evropskog prvenstva, po setovima 25:21, 25:17, 25:15.

Na debiju u zvaničnim mečevima selektora Slobodana Kovača Srbija je izgledala odlično, protiv uvek neugodne Nemačke.

Od samog početka Srbija je vodila i tokom celog meča formalno gostujući sastav nije imao prednost, nijedanput.

Meč su dobro otvorili Atanasijević, Podraščanin i Kovačević i vrzo je bilo 11:7 u prvom setu.

Nemci su se koliko-toliko držali do kraja prvog seta, održavali minus od "samo" tri poena, ali do kraja seta nijednom nisu ozbiljno pripretili.

Sve detalje susreta iz Brisela možete pratiti uz naš LIVE BLOG.
Ruben Šot je održavao Nemce u egalu tokom prvog seta, koji su prišli na 10:9. Ipak, ubrzo je usledio dobar servis Jovovića, te par fenomenalnih blokova Srbije.

"Orlovi" su otišli na 17:13, dodatno uvećali seriju, a onda nastavili da igraju fenomenalno do kraja drugog seta.

Odličnu igru iz drugog dela prvog seta prenela je Srbija u treći. Lepršavo je izgledala ekipa Slobodana Kovača i maltene sve je funkcionisalo protiv nimalo naivnog protivnika, protiv vicešampiona Evrope.

Nemci su uspeli da uhvate Srbiju na "spavanju" i približe se na 16:14, ali su do kraja meča osvojili tek jedan poen od narednih deset i pretrpeli ubedljiv poraz.

"Orlovi" naredni meč igraju protiv Slovačke, u nedelju 15. septembra od 18.30, dok se Nemci sastaju sa Belgijom u subotu.