Rumunski Kluž i ruski Krasnodar su priredili velika iznenađenja i eliminisali iz kvalifikacija za Ligu šampiona favorite Seltik i Porto.

Izvor: SV

Utorak, 13.08.2019.

23:15

Photo by Ian MacNicol/Getty Images

Kluž je na gostovanju slavio sa 4:3, golom u 97. minutu, dok je Krasnodar u Portugalu posao završio za manje od 35. minuta.

Pravi spektakl je viđen na stadionu Seltik park, na koji je stigao Kluž posle 1:1 u prvoj utakmici.

Gosti su poveli u 27. minutu preko Ćiprijana Joana Deača, koji je posle asistencije Bilela Omranija savladao golmana Skota Bejna.

Sve do 51. minuta su mreže mirovale, a onda je izjednačenje doneo Džejms Forest, da bi već deset minuta kasnije Odson Eduard doneo prednost Seltiku od 2:1.

Izjednačenje je stiglo posle penala, Skot Braun je igrao rukom u šesnaestercu, a Omrani je bio siguran egzekutor najstrože kazne u 74. minutu.

Svega dva minuta kasnije Rajan Kristi je doneo novu prednost Seltiku, ali je Omrani u 80. minutu izjednačio.

Arbitar je produžio utakmicu za šest minuta, ali je dozvolio da se odigra i minut duže, koji je iskoristio Georg Tukudean, lobovao je istrčanog golmana Bejna i doneo pobedu Klužu.
EPA-EFE/JOSE COELHO
Istovremeno, u Portu je domaći tim imao nameru da sačuva prednost od 1:0 stečenu u prvoj utakmici odigranoj u Krasnodaru.

Gosti se nisu pomirili sa takvim scenarijom, pa su već u trećem minutu poveli, preko Tonija Vilhene.

Već u 13. minutu Krasnodar je vodio sa 2:0, pošto je precizan bio Magomed Sulejmanov, da bi u 34. minutu on postigao i drugi pogodak.

U drugom poluvremenu se probudila ekipa Porta, u 57. minutu je gol postigao Ze Luis, a u 76. je Žezus Manuel Korona postavio konačnih 3:2, što je bilo nedovoljno da se eliminiše Krasnodar.