Španija razbila Francusku i zakazala finale s Nemačkom!

Mlada reprezentacija Španije pobedila je Francusku sa 4:1, u polufinalu Evropskog prvenstva u Italiji.

Izvor: PT

Četvrtak, 27.06.2019.

23:00

(Photo by Giuseppe Bellini/Getty Images)

"Crvena furija" opravdala je taj nadimak, pošto je odigrala dominantnu partiju u kojoj je nadigrala "Trikolore".

Francuzi su prvi došli do gola i to preko Mateta, koji je u šesnaestom minutu iskoristio jedaneasterac.

Španija je brzo uspela da se vrati. Roka je u 28. minutu iskoristio odbitak i snažnim udarcem poslao loptu iza leđa Bernardonija.

Do kraja poluvremena Španci su potpuno preokrenuli rezultat. Dani Olmo bio je precizan iz penala i na pauzu se otišlo se golom prednosti za Španiju.

Ovaj pogodak poremetio je mlade Francuze, koji su na startu drugog poluvremena primili brza dva gola. Prvo je Olmo u 47. minutu povećao na 3:1, a potom je Borha Majoral u 67. postavio konačan rezultat.

Španija će u velikom finalu igrati protiv Nemačke, koja je ranije u toku dana pobedila Rumuniju sa 4:2.