KAN: Igalo sprečio kiks Nigerije, bod za Madagaskar na debiju

Fudbaleri Nigerije savladali su Burundi 1:0, u prvom kolu Grupe B Kupa afričkih nacija (KAN).

Subota, 22.06.2019.

20:55

Photo by Catherine Ivill/Getty Images

Uprkos žestokom pritisku "superorlovi" su tek u završnici probili otpor rivala golom rezerviste Odiona Igala.

Napadač kineskog Šangaja je u 77. minutu iskoristio kiks defanzivca Burundija prilikom dodavanja Aine i dijagonalom prevario golmana Nahimana.

U drugom meču debitant Madagaskar je neočekivano remizirao sa Gvinejom 2:2.

Malo je nedostajalo da vidimo i prvu senzaciju na ovogodišnjem KAN, jer je Madagaskar početkom drugog poluvremena preokrenuo vođstvo Gvineje iz prvih 45 minuta, da bi rival izjednačio oz penala u 66.