Lakši trening "Delfina" – Srbija s prvog mesta do četvrtfinala

Vaterpolo reprezentacija Srbije pobedila je Kazahstan sa 20:6, u poslednjem meču grupne faze Svetske lige u Beogradu.

Izvor: PT

Četvrtak, 20.06.2019.

20:15

Lakši trening
Starsport/Pedja Milosavljevic

Izabranici Dejana Savića odradili su lakši trening na terenu Tašmajdan i u dobrom raspoloženju dočekuju drugu fazu.

"Delfini" će u četvrtfinalu igrati protiv Kanade, koja je zauzela poslednje mesto u grupi A.

Od starta meča naši vaterpolisti krenuli su da pogađaju i posle prve četvrtine rezultat na semaforu je bio 4:0.

Srbija je u drugoj četvrtini malo popustila u odbrani, Kazahstan je to iskoristio i postigao tri gola, ali smo ubrzali u napadu. Na poluvreme se otišlo sa rezultatom 10:3.

"Delfini" razigrali su se u trećoj deonici, prve golove na meču postigli su Prlainović i Mitrović, i ostatak meča je poslužio za razigravanje i neke nove akcije.

Najefikasniji na meču bio je Strahinja Rašović sa pet pogodaka.

Meč je završen rezultatom 20:6, a četvrtfinale protiv Kanade na programu je u petak.