Novi poraz reprezentacije Srbije

Odbojkašice Srbije su poražene od selekcije Japana sa 3:1, po setovima 25:19, 14:25, 23:25, 14:25 i u drugoj utakmici četvrtog vikenda Lige nacija u Tokiju.

Izvor: SV

Sreda, 12.06.2019.

14:41

Pedja Milosavljevic / STARSPORT

Posle 11 odigranih utakmica Srbija se balazi na 9. poziciji tabele sa 15 bodova, dok je Japan dva mesta iznad, sa tri boda više.

Najefikasnija u selekciji Srbije je bila Sara Lozo sa 17 poena, dok su Katarina Lazović, Maja Aleksić i Milica Kubura upisale po 11 poena.

Na drugoj strani, Jurio Naboja je zabeležila 16 poena, Sarina Koga je meč završila sa 14, dok je Risa Šinabe dodala 13 poena.

Izabranice selektora Zorana Terzića su dobro otvorile meč i rešile prvi set u svoju korist, ali je usledio veliki pad i gubitak drugog seta sa čak 11 poena razlike.

Reprezentacija Srbije je uspela da dođe do kakve-takve igre u trećem setu, ali ga je izgubila sa 25:23, dok je četvrti set okončan sa velikih 25:14.

Poslednju utakmicu četvrtog vikenda Lige nacija Srbija će igrati u četvrtak od 8.40, protiv selekcije Brazila.