Nemačka i Francuska pokazale silu, Island napravio haos u Grupi H

Fudbalske reprezentacije Nemačke, Francuske i Belgije su opravdale uloge favorita i zabeležile ubedljive pobede u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo.

Izvor: SV

Utorak, 11.06.2019.

22:50

(Tanjug/AP Photo/Michael Probst)

Nemačka je sa čak 8:0 pobedila Estoniju, a već posle prvih 20 minuta izabranici selektora Joakima Leva su vodili sa 3:0.

U tom periodu su golove postigli Marko Rojs, Serž Gnabri i Leon Gorecka, do kraja poluvremena se u strelce upisao i Ilkaj Gindoan, iz penala, dok je Rojs zabeležio i drugi pogodak.

Taj učinak je postigao i Gnabri, golom u drugom poluvremenu, a mrežu gostiju su zatresli još Timo Verner i Liroj Sane.

Nemačka je drugoplasirana ekipa na tabeli Grupe C sa devet bodova, dok je na vrhu Severna Irska, koja je minimalnim rezultatom savladala Belorusiju.

Grupa C

utorak
Nemačka - Estonija 8:0 (5:0)
(Rojs 10, 37, Gnabri 17, 62, Gorecka 20, Gundogan 26. penal, Verner 79, Sane 88)
Belorusija - Severna Irska 0:1 (0:0)
(Meknir 86)
Selekcija Francuske je rutinski savladala Andoru sa 4:0, golovima Kilijana Mbapea, Visama Ben Jedera, Florijana Tovena i Kurta Zume.

Situaciju u Grupi H je zakomplikovala selekcija Islanda koja je sa 2:1 pobedila Tursku i te dve ekipe, uz Francusku, imaju po devet bodova na vrhu tabele.

Na četvrtoj poziciji se nalazi Albanija koja je savladala Moldaviju sa 2:0.

Grupa H

utorak

Island - Turska 2:1 (2:1)
(Sigurdson 21, 32 - Tokoz 40)
Andora - Francuska 0:4 (0:3)
(Mbape 11, Ben Jeder 30, Tovan 45, Zuma 60)
Albanija - Moldavija 2:0 (0:0) (Cikaleši 66, Ramadani 90+3)
Fudbaleri Belgije su sa 3:0 pobedili Škotsku, iako su do vođstva stigli tek u nadoknadi vremena prvog poluvremena, preko Romelua Lukakua.

Napadač Mančester junajteda je postigao još jedan gol u drugom poluvremenu, a konačan rezultat je postavio Kevin de Brujne.

Do potvrde druge pozicije u Grupi I je stigla Rusija, minimalnim trijumfom nad Kiprom. Ranije je Kazahstan savladao ekipu San Marina sa 4:0.

Grupa I

utorak

Kazahstan - San Marino 4:0 (1:0)
(Kuat 45+1, Fedin 62, Sujumbajev 65, Islamhan 79)
Rusija - Kipar 1:0 (1:0)
(Jonov 38)
Belgija - Škotska 3:0 (1:0)
(Lukaku 45, 57, De Brujne 90+2)
Fudbaleri Mađarske su iznenadili Vels i slavili na svom terenu minimalnim rezultatom.

Ranije je Slovačka deklasirala ekipu Azerbejdžana sa 5:1.