Majdovu srebro na Gran priju u Kini

Srpski džudista Nemanja Majdov osvojio je srebrnu medalju na Gran priju u kineskom Hohotu.

Izvor: B92, Tanjug

Nedelja, 26.05.2019.

16:04

Majdov je u finalu u kategoriji do 90 kilograma izgubio od Japanca Kente Nagasave u teškom i neizvesnom meču.

Majdov je turnir otvorio pobedom nad Francuzom Aurelijenom Diezom, koji ga je prošle godine savladao na SP.

Posle Francuza, i Švajcarac Siril Grosklaus nije imaš šanse protiv srpskog šampiona, dok je Nemca Eduarda Tripela savladao u polufinalu.

Majdovu je ovo peta medalja na Gran pri takmičenjima. Do sada je osvojio dve bronze, srebro i zlato.