Jankovi preokreti protiv Gojovčika za pobedu u Ženevi

Janko Tipsarević se plasirao u drugo kolo turnira u Ženivi koji se igra za nagradni fond od 586.140 evra.

Izvor: Z.K.

Ponedeljak, 20.05.2019.

21:25

Photo by Matthew Stockman/Getty Images

On je na startu takmičenja bio bolji od Nemca Petera Gojovčika, 7:5, 7:5 u meču koji je trajao 104 minuta.

Janko je još jednom pokazao stari kvalitet, upornost i spremnost da načini preokret. U oba seta je gubio, ali je na kraju uspeo da pobedi u svom prvom meču posle mesec dana pauze.

U početnom setu je pri rezultatu 2:2 propustio tri brejk lopte, a onda je Gojovčik stigao do prednosti od 5:3.

Usledio je sjajan odgovor Tipsarevića, niz od četiri gema u kojima je izgubio isto toliko poena.

U drugom setu, Nemac je ponovo rano napravio brejk, vodio je sa 3:0 i 4:1, ali Janko je uspeo da se vrati u igru i izjednači na 4:4, da bi u 11. gemu napravio brejk posle čega je odservirao za pobedu.

Njega u drugom kolu očekuje susret sa 92. igračem sveta, Bolivijcem Ugom Delijenom.