Dva gola Belotija za preokret Torina

Fudbaleri Torina pobedili su na svom terenu Sasuolo sa 3:2, u utakmici 36. kola italijanskog prvenstva.

Izvor: B92, Beta

Nedelja, 12.05.2019.

15:34

Photo by Valerio Pennicino/Getty Images

Torino je mogao da povede u 17. minutu, ali je Andrea Beloti promašio jedanaesterac.

U 27. minutu poveo je Sasuolo golom Mehdija Burabije, koji je minut kasnije isključen zbog drugog žutog kartona.

Torino je izjednačio u 56. minutu golom Andree Belotija, a novo vođstvo gostima doneo je Pol Lirola u 71. minutu.

Torino je izjednačio u 81. minutu golom Simonea Zaze, a minut kasnije pobedu je obezbedio Beloti, svojim drugim golom na utakmici.

Torinski klub nastavio je niz utakmica bez poraza i posle 15. pobede sa 60 bodova zauzima šesto mesto na tabeli, koje vodi u kvalifikacije za Ligu Evropa.

Bod manje, ali i utakmicu manje ima Roma, koja od 20.30 igra protiv šampiona Juventusa.

Sasuolo je pretrpeo 12. poraz u ligi i 10. je na tabeli sa 42 boda.