Atalanta na megdan Laciju u finalu Kupa Italije

Fudbaleri Atalanta pobedili su Fiorentinu u polufinalu Kupa Italije rezultatom 5:4 posle dva meča i plasirali se u borbu za titulu.

Izvor: LN

Četvrtak, 25.04.2019.

22:46

Photo by Emilio Andreoli/Getty Images

U Firenci bilo je 3:3, a sada je Atalanta na domaćem terenu uspela da dođe do pobede od 2:1.

Gosti su došli do vođstva već u trećem minutu preko Luisa Muriela, ali je rezultat poravnao Josip Iličić sa bele tačke u 14. minutu prvog poluvremena.

Na pauzu se otišlo sa 1:1, a preokret Atalanti doneo je Alehandro Gomes u 69. minutu utakmice.

Ispostavilo se da je gol Argentinca bio presudan u dvomeču i da je Atalanti doneo plasman u finale.

Oni će se u borbi za trofej Kupa Italije boriti sa Lacijom, koji je prethodno eliminisao Milan.