Ajntraht ostao bez pobede u poslednjem minutu u Volfsburgu

Fudbaleri Ajntrahta iz Frankfurta ispustili su važna dva boda na gostovanju u 30. kolu Bundeslige.

Ponedeljak, 22.04.2019.

22:23

Ajntraht je remizirao 1:1 sa Volfsburgom i tako propustio priliku da poveća prednost na četiri boda ispred Borusije Menhengladbah u borbi za Ligu šampiona.

Tim iz grada sa Majne je poveo u Volfsburgu 12. minuta pre kraja, pogotkom Džonatana de Guzmana.

On se sjajno snašao u kaznenom prostoru posle nepreciznog šuta saigrača sa ivice šesnaesterca, dobio duel sa čuvarom i ugurao loptu u mrežu.

Međutim, u poslednjem minutu meča Volfsburg kvari snove Ajntrahta o Ligi šampiona.

Posle katastrofalne reakcije odbrane gostiju, Klaus se probija do kaznenog prostora, a onda na drugoj stativi pronalazi usamljenog Džona Bruksa koji lako poentira.

Najbolji strelac Ajntrahta Luka Jović je imao jedan od lošijih dana ove sezone, pa je zamanjen u 69. minutu, dok su ceo meč odigrali Filip Kostić i Mijat Gaćinović.

Četiri kola pre kraja sezone u Bundsligi, Ajntraht na četvrtom, poslednjem mestu koje vodi u LŠ ima 53 boda, dva više od Menhengladbaha, a tri od Hofenhajma.

S druge strane, Volfsburg je ovim bodom zadržao šanse da se bori za Ligu Evrope, sa 46 bodova zaostaju četiri za šestoplasiranom Hofenhajmom.

U sledećem kolu Ajntraht dočekuje Hertu koja ne zna za pobedu već devet kola, dok "Vukovi" igraju meč odluke za Evropu, jer gostuju upravo Hofenhajmu.