Barsa napreduje ka tituli – Lengle i Alba kao Suares i Mesi

Fudbaleri Barselone savladali su Real Sosijedad 2:1, u poslednjem subotnjem meču 33. kola španske LaLige.

Subota, 20.04.2019.

22:35

Ovaj put Katalonce do trijumfa nisu nosili dominantni golgeteri Leo Mesi i Luis Suares, nego defanzivci.

Tri minuta nakon što je sjajno odbranio u situaciji jedan na jedan sa Luisom Suaresom u 42. minutu, golman gostiju Heronimo Rulji ne uspeva da zaustavi šut štopera Klemona Lenglea, nakon centaršuta Osmana Dembelea.

Pola sata pre kraja Dembele propušta zicer nakon asistencije Artura Vidala, da bi kazna usledila ubrzo, Huanmi poravnava rezultat na dodavanje Mikela Merina.

Međutim, samo dva minuta kasnije Barsa opet vodi, a sjajan gol je u Mesijevom stilu postigao levi bek Đordi Alba, i to slabijom desnom nogom.

Barselona je napravila novi korak ka tituli, pet kola pre kraja ima devet bodova više od drugoplasiranog Atletiko Madrida, a u narednom kolu gostuje Alavesu.

S druge strane, Real Sosijedad je sigurno "ušuškan" na sred tabele sa devet bodova ispred zone ispadanja, ali ima šansu da se bori za Evropu.