Milenković zatresao mrežu šampiona – osma uzastopna titula za Juventus

Fudbaleri Juventusa osvojili su osmi put u nizu, a 35. u istoriji titulu šampiona Italije.

Izvor: A. Kovaèeviæ

Subota, 20.04.2019.

19:50

"Stara dama" je novu krunu "overila" pet kola pre kraja sezone, pobedom nad Fiorentinom 2:1 (1:1) posle preokreta.

"Viola" je povela u Torinu već u šestom minutu, pogotkom srpskog reprezentativca Nikole Milenkovića.

Milenković je treći put ove sezone postigao gol za Fiorentinu, a pogodak protiv Juventusa ima poseban značaj ne samo zbog toga što je šampion, već i zbog brojnih spekulacija da bi Srbin na leto mogao da se preseli među "bjanko-nere".

Međutim, osam minuta pre poluvremena Aleks Sandro poravnava rezultat, da bi u 53. minutu Pazela autogolom doneo trijumf Juventusu. "Stara dama" ima 20 bodova više od prvog pratioca Napolija, koji ima meč zaostatka, ali više nema ni matematičku šansu da stigne giganta iz Torina.

Juventus je jedini tim u najjačim ligama Evrope koji je osam godina u nizu šampion svoje zemlje.

U poslednjih pet kola u centru pažnje u Seriji A biće borba za plasman u Ligu šampiona, u igri su dva mesta, a ekipe od 4-8. pozicije dele samo četiri boda.

Nije gotova ni borba za opstanak, Empoli je najbliži sigurnoj zoni, ali sa četiri boda zaostatka za Udinezeom. Dosta su ugroženi su još Bolonja i Đenoa koji su na bod ispred "zebri".