Rukometašice Srbije bolje od Brazila na turniru u Palensiji

Ženska rukometna reprezentacija Srbije pobedom je počela takmičenje na turniru u španskom gradu Palensiji, pošto je bila bolja od Brazila sa 29:27(16:16).

Izvor: SN

Četvrtak, 21.03.2019.

20:45

Photo by Alex Grimm/Bongarts/Getty Images

Brazilke su povele sa 9:7, ali je Srbija serijom 4:0 preokrenula rezultat u 20. minutu (11:9).

Poslednje vodjstvo Brazilki vidjeno je u 35. minutu (19:18), kada su tri gola pivotmena Jovane Milojević pomerile utakmicu u drugom smeru.

Serija golova najefikasnije, kapitena Katarine Krpež Šlezak (7), naterali su špansku klupu na tajm-aut kod rezultata 23:20. Brazilkama povratka u meč nije bilo, a Jelena Lavko je svojim četvrtim golom pet minuta pre kraja donela Srbiji najveće vodjstvo 29:25.

Izabranicama selektora Ljubomira Obradovića veliki vetar u ledja dala je i golman Kristina Graovac sa 16 uspešnih intervencija.

Rukometašice Srbije sutra igraju protiv Španije, dok ih u subotu očekuje duel protiv Švajcarske.