Srpski fudbaleri nisu bili preterano efikasni protekle nedelje, ali su pojedinci nastavili sa dobrim igrama u najjačim evropskim ligama.

Izvor: A. Kovaèeviæ

Ponedeljak, 18.02.2019.

08:55

Predrag Rajković je opet sačuvao gol svog Makabija, kao i Vladimir Stojković u prvom meču Partizana u 2019.

Marko Dmitrović je i dalje van tima Eibara zbog povrede kuka, dok u ponedeljak igraju Ueska Aleksandra Jovanovića i Benfika za koju retko nastupa Mile Svilar.

Golmani:
Predrag Rajković (Makabi TA) – 90’, nije primio gol
Vladimir Stojković (Partizan) – 90’, nije primio gol, 2 odbrane
Marko Dmitrović (Eibar) – povreda kuka
Aleksandar Jovanović (Ueska) – ponedeljak
Mile Svilar (Benfika) – ponedeljak
Nikola Maksimović je dobro obavio posao u odbrani Napolija, a nisu se tresle ni mreže Šalkea, Strazbura, Crvene zvezde i Partizana za koje su nastupili Matija Nastasić, Stefan Mitrović, Vujadin Savić i Nemanja Miletić, koji je pritom bio i asistent za crno-bele.

Na svom nivou je bio i Nikola Milenković, ali je Fiorentina ipak primila jedan gol. Jagoš Vuković je zamenjen na poluvremenu u trenutku kada je Olimpijakos gubio od AEK-a 1:0, da bi bez njega pirejski crveno-beli preokrenuli na 4:1 u velikom derbiju Grčke.

Antonio Rukavina (Astana) – kraj sezone
Većina engleskih timova je odmarala proteklog vikenda, ali ne i Kristal Palas. „Orlovi“ su prošli u četvrtfinale FA Kupa, a Luka Milivojević je u pobedi u Donkasteru od 2:0 učestvovao asistencijom.

Sjajan vikend imao je Dušan Tadić koji je posle dvonedeljnog posta opet zatresao mrežu, i to dva puta u ubedljivoj pobedi Ajaksa.

Strelac je bio i Adem Ljajić u bitnom trijumfu Bešiktaša na gostovanju kod dikrektnog konkurenta u borbi za mesto u Evropi Malataje, kod čijeg je jedinog pogotka asistent bio Danijel Aleksić. Asistenciju je zabeležio i krilni napadač Partizana Zoran Tošić, doduše nehotično jer je njegov neuspešan šut stigao do saigrača koji je zatresao mrežu.

Po 90 minuta su na terenu bez konkretnog učinka proveli Marko Grujić, Mijat Gaćinović, Filip Kostić, Saša Lukić, Nemanja Maksimović, Nemanj Gudelj, dok je Sergej Milinković-Savić propustio poraz Lacija zbog povrede prepona.