Nolito blistao na San Mamesu, Sevilja zakoračila u četvrtfinale Kupa

Fudbaleri Sevilje stekli su veliku prednost u osmini finala Kupa kralja posle prvih 90 minuta sa Atletik Bilbaom.

Četvrtak, 10.01.2019.

21:25

Andalužani su slavili 3:1 u Baskiji pa bi revanš na Ramon Sančes Pishuanu trebalo da bude formalnost.

Junak gostiju bio je Nolito strelac vodećeg pogotka i asistent preostala dva.

Sevilja je povela na San Mamesu već u šestom minutu preko Nolita, da bi u četvrtom minutu drugog poluvremena izjednačio San Hoze.

Međutim, već u 53. gosti su opet vodili golom Andrea Silve posle dodavanja Nolita, koji je 13 minuta pre kraja proigrao i Ben Jedera za konačan rezultat.

Revanš u Sevilji je 16. januara.

U drugom meču dana, u drugom duelu Andalužana i Baska, ali klubova "vernih" kruni, Real Betis i Real Sosijedad su remizirali bez golova na stadionu Benito Viljamarin u Sevilji.