Pari Sen Žermenu bod sa Strazburom pred dolazak u Beograd

Fudbaleri Pari Sen Žermena odigrali su nerešeno sa Strazburom 1:1 u meču 16. kola francuske Lige 1.

Izvor: MLJ

Sreda, 05.12.2018.

23:10

Tanjug / AP Photo/Jean-Francois Badias

Strazbur je vodio posle prvog poluvremena, PSŽ je uspeo da izjednači u drugom i oba gola postignuta su sa bele tačke.

Domaćin je poveo u 41. minutu golom Kenija Lale, kome je prethodilo pregledanje VAR snimka od strane sudije Antonija Gotjea.

Parižani su u nastavku uspeli da postignu gol, Kavani je u 58. minutu pronašao put do mreže, ali pogodak nije priznat zbog ofsajda. Strelac gola za Strazbur u 71. minutu pravi faul u svom šesnaestercu, Gotje još jednom svira penal, ovog puta za PSŽ, a Kavani preuzima odgovornost.

Lagano je šutirao u levi ugao gola Selsa i poravnao na 1:1. Adrijan Tomason je u petom minutu nadoknade umalo šokirao Parižane kada je dao gol za Strazbur, ali je i on poništen zbog ofsajda i ostalo je 1:1.

Ovaj remi nije ugrozio prvo mesto PSŽ u ligi, pošto su sada sa 44 boda, čak 14 ispred drugoplasiranog Lila.

Pari Sen Žermen narednu utakmicu igra 11. decembra u Ligi šampiona kada gostuje Crvenoj zvezdi u Beogradu u poslednjem, šestom kolu grupe C.