Nejmar doneo pobedu Brazilcima sa penala

Reprezentacija Brazila je u prijateljskom meču u Londonu pobedila Urugvaj sa 1:0.

Izvor: Z.K.

Petak, 16.11.2018.

23:47

Photo by Mike Hewitt/Getty Images)

Na "Emirejtsu" presudio je jedan gol, a on je postignut iz jedanaesterca i to u 75. minutu susreta.

Golu je prethodio prekršaj Dijega Laksalta, odgovornost je preuzeo najbolji igrač Brazila, napadač Pari Sen Žermena, Nejmar da Silva, koji je rutinski pogodio za pobedu.

Treba reći da su Brazilci generalno bili bolji, imali su nešto više prilika. Nejmar je bio nekoliko puta u prilici, u 11. minutu mu je poništen gol zbog ofsajda, da bi Urugvaj zapretio preko Luisa Suareza u 22. minutu, međutim Alison je bio siguran.

Imao je i Kavani u finišu prvog poluvremena priliku da postigne gol, ali golman Liverpula je ponovo bio na visini zadatka.