LN: Lukaku presudio Švajcarcima, "nula" Engleske i Hrvatske

Fudbaleri Engleske i Hrvatske odigrali su bez golova u trećem kolu Lige nacija na stadionu u Rijeci.

Izvor: LN

Petak, 12.10.2018.

22:40

LN: Lukaku presudio Švajcarcima,
Photo by Michael Regan/Getty Image

Meč Hrvata i Engleza odigran je bez publike što je možda i uticalo na jako spor ritam meča u kojem nismo videli mnogo zanimljivih dešavanja.

Posle jednog dosadnog prvog poluvremena u drugom je ipak bilo više dešavanja, ali ne dovoljno opasnih akcija da padne gol.

Početkom drugog dela igre Markus Rašford je imao dve kolosalne šanse, ali ih nije iskoristio, pa se može reći da je on bio tragičar meča. "Gordom albionu" je i poništen jedan gol, kada je u 74. mrežu Livakovića zatresao Hari Kejn, koji je ipak bio u ofsajdu.

U meču između Belgije i Švajcarske blistao je napadač Mančester junajteda Romelu Lukaku.

Lukaku se istakao sa dva pogotka i time doneo pobedu svojoj ekipi, koja je preuzela čeonu poziciju Grupe 2 Lige A Lige nacija od upravo Švajcaraca. Lukakuu je prvo asistirao Toma Menije, a zatim Dris Mertens.

Liga A
Grupa 2:
Belgija – Švajcarska 2:1 (0:0)
Lukaku 58, 84 -- Gavranović 76
Grupa 4:
Hrvatska – Engleska 0:0
U Ligi B odigran je samo jedan meč u petak, a na njemu minimalnim rezultatom na domaćem terenu slavila je Austrija protiv Severne Irske.

Strelac pobedonosnog gola bio je napadač Vest Hema Marko Arnautović u 71. minutu, koji je sjajno probio po levom boku i imao lak posao.

Liga B
Grupa 3:
Austrija – Severna Irska 1:0 (0:0)
Arnautović 71
U Ligi C, u kojoj se nalazi i Srbija, pobede su odneli Finska i Grčka.

Oba meča su završena sa po jednim pogotkom, nakon prvih poluvremena bez golova.

Finska se mučila tokom celog meča, ali je verovatno najbolji fudbaler reprezentacije Tiemo Puki doneo pobedonosni gol u nadoknadi meča.

Grčkoj je trijumf obezbedio iskusni napadač Marseja Kostas Mitroglu golom u 65. minutu.

Liga C
Grupa 2:
Estonija – Finska 0:1 (0:0)
Puki 91
Grčka – Mađarska 1:0 (0:0)
Mitroglu 65
U ligi D slavili su Belorusija i Moldavija.

Belorusi su, kao i većina pobednika ove večeri, slavili sa 1:0, dok je na Moldaviji, za standarde petka uveče, viđena "goleada".