Lampard matirao Murinja na Old Trafordu – Derbi izbacio Junajted iz Kupa!

Fudbaleri Derbi Kauntija priredili su senzaciju eliminisavši veliki Mančester junajted u trećem kolu Liga kupa.

Utorak, 25.09.2018.

23:10

Tim koji s klupe predvodi Frenk Lampard šokirao je Old Traford pobedom 8:7 na penale, nakon 2:2 u regularnih 90 minuta.

Maruan Felaini je golom u 95. minutu sprečio poraz, ali ne i eliminaciju, jer je štoper Fil Džons postao tragičar promašivši penal nakon što je 15 igrača (među njima i Nemana Matić) pre njega bilo sigurno sa 11 metara.

Žoze Murinjo nije mnogo eksperimentisao, imao je u timu Janga, Džonsa, Bajia, Matića, Ereru, Marsijala, Lingarda, Matu, Lukakua, nedostajali su samo De Hea, Pogba i Sančes.

Odlično je krenuo za Juajted jer su "Crveni đavoli" poveli već u trećem minutu preko Mate, a posle sjajne timske akcije. Dominirao je domaćin u nastavku meča, ređale su se šanse koje su propuštali Mata i Lukaku, ali ni Derbi nije bio naivan.
Povremeno su gosti znali da zaprete, ali je sjajan na golu bio Romero, koji je odbranio dva zicera. Ipak, pola sata pre kraja konačno je kapitulirao, igrač Liverpula na pozajmici u Derbiju Hari Vilson ga je matirao iz slobodnog udarca.

Agonija Junajteda je dodatno produbljena nekoliko minuta kasnije kada Romero dobija direktan crveni zbog igranja rukom van svog kaznenog. To ipak nije sputalo "Đavole" koji brzo stiže do dve gol šanse, ali Lukaku pogađa stativu.

Kazna za ovaj promašaj je bila surova, pet minuta pre kraja Džek Meriot uspeva da savlada trećeg golmana Junajteda Lija Granta, koji je pre toga odbranio dva zicera igračima Derbija.

Međutim, gosti nisu uspeli izdržali do kraja, posrnuli su u 95. minutu kada je Maruan Felaini sjajno reagovao na fantastičan centaršut beka Daloa i glavom doneo Junajtedu penale.

Usledili su penali tokom kojih su golmani bili nemoćni, izgledalo je da će serija da traje do jutra, sve dok na red nije došao Džons. Šutirao je traljavo u donji desni ugao, što je Karson iskoristio i laganom intervencijom izbacio Junajted iz Kupa.

Siti rutinski, Mitar odmarao, trećeligaš izbacio Barnli

U međuvremenu, Junajtedov gradski rival nema problema ni u kupu, Siti je rutinski odradio gostovanje u Oksfordu.

Kombinovani tim Pepa Gvardiole slavio je ubedljivo 3:0, uz po gol Gabrijela Žezusa, Rijada Mahreza i 18-godišnjeg veziste Fila Fodena.

Siguran je bio i Fulam u gradskom derbiju sa Milvolom, bilo je 3:1 na Denu, pa Slaviša Jokanović nije morao da umara najboljeg strelca Premijer lige Aleksandara Mitrovića koji je meč proveo na klupi za rezerviste.

Bornmut je ispustio dva gola prednosti, a onda savladao Blekburn 3:2 pogotkom u četvrtom minutu nadoknade vremena.

Ipak, meč večeri je odigran u Vajkombu gde je Norič slavio 4:3, uz het-trik Džordana Roudsa.

Najveće iznenađenje napravio je trećeligaš Barton koji je eliminisao premijerligaša Barnli sa 2:1, posle preokreta u drugom poluvremenu.

Na penale su se provukli Lester siti i Midlzbro.