Augzburg prvi odoleo Bajernu, očajni Šalke 0-0-5

Posle petog kola više nema timova sa perfektnim učinkom u Bundesligi, Augzburg je uspeo da odoli šampionu Bajernu u Minhenu 1:1.

Utorak, 25.09.2018.

22:20

Bili su Bavarci na korak od pete uzastopne pobede, poveli su preko Arjena Robena početkom drugog poluvremena, ali je tri minuta pre kraja Feliks Gece šokirao "Alijanc arenu".

Augzburg je prvi put izbegao poraz od Bajerna, nakon sedam uzastopnih poraza od Bavaraca.

S druge strane, produžena je agonija Šalkea koji je i dalje jedini tim bez ijednog boda u novoj sezoni.

"Kraljevsko plavi" su poraženi i na gostovanju u Frajburgu golom Najderlahnera početkom drugog poluvremena.

U trećem meču večeri Hofenhajm je slavio 3:1 u Hanoveru, za prekid loše mini-serije.

U premijernom meču kola Verder je savladao Hertu uz gol srpskog reprezentativca Miloša Veljkovića.