Ovo može samo fudbal – čudesan preokret Banetovog Zenita!

Fudbaleri Zenita iz Sankt Peterburga plasirali su se u treće četvrto kvalifikacija za Ligu Evrope, pošto su ukupnim rezultatom 8:5 pobedili Dinamo iz Minska.

Izvor: PT

Četvrtak, 16.08.2018.

21:28

Klub iz Rusije poražen je u prvom meču u Belorusiji sa 4:0 i ispred njih bio je težak zadatak pred domaćom publikom.

Težak, ali ne i nemoguć – time su se vodili igrača Zenita i na kraju su napravili čudo i prošli u narednu fazu.

Reprezentativac Srbije Branislav Ivanović odigrao je odličan meč, čak je i asistirao kod četvrtog gola i na terenu je proveo svih 120 minuta igre! Dobro ste čuli, igralo se 120 minuta iako je Dinamo slavio u prvom meču sa 4:0.

Zenit je preko Paredesa, Noboa i Dzjube došao do 4:0, a zanimljivo da su poslednja dva došla sa igračem manje, pošto je Paredes isključen u 72. minutu. Kako je posle 90. minuta igre bilo 4:0 ušlo se u produžetke.

Ekipa iz Sankt Peterburga prva je primila pogodak u produžetku i činilo se da je tu kraj, pošto im je bilo potrebno dva gola. To se i desilo! Prvo Druisi u 109. minutu donosi Zenitu 5:1, a potom Dzjuba iz penala u 115. donosi 6:1! Do kraja meča viđeno su još čak dva gola. Oba je postigao Mak za konačnih 8:1.

Zenit je postigao četiri gola za 11 minuta – Druisi 109, Dzjuba 115 (p), Mak 121. (p) i 123. minut.

Zenit će u plej-ofu za Ligu Evrope igraće protiv Moldea, koji je eliminisao Hibernijan.

Kairat – Sigma 1-2 (1-4)
Niderkorn – Ufa 2-2 (3-4)
AEK – Šturm 5-0 (7-0)
HJK – Olimpija Lj. 1-4 (1-7)
Kopenhagen – CSKA Sofija 2-1 (4-2)
Krajova – Lajpcig 1-1 (2-4)
APOEL – H. Ber Ševa 3-1 (2-2)
Kluž – Alaškert 5-0 (7-0)